Niesamowite przygody 10 skarpetek w bibliotece w Igołomi

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Basi. Podczas czwartkowego spotkania w bibliotece postanowiliśmy rozwikłać tą zagadkę. Po półgodzinnym tropieniu skarpetek okazało się, że zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek to zabawna, bogato ilustrowana opowieść o 10 skarpetkach, z których każda przeżywa inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał, obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem. Dzieci po zajęciach kolorowały bohaterów swojej ulubionej skarpetkowej opowieści.