Pierwszy dzień wiosny w bibliotece w Igołomi

21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w bibliotece odbyły się wyjątkowe obchody, których celem było podkreślenie piękna i znaczenia nadejścia wiosny poprzez czytanie wierszy oraz tworzenie rysunków inspirowanych tą porą roku. Początek spotkania stanowiło czytanie wybranych wierszy o tematyce wiosennej przez bibliotekarkę. Po części czytelniczej dzieci miały okazję wyrazić swoją kreatywność podczas warsztatów plastycznych, gdzie wykonywały rysunki przedstawiające motywy wiosenne. Stoliki były obsypane kolorowymi kredkami, pisakami, farbami i papierem, co umożliwiło maluchom swobodne kreowanie własnych dzieł sztuki. Na zakończenie, zorganizowano konkurs na najlepszy rysunek wiosenny. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje prace. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Bibliotece okazały się niezwykle udane i pełne twórczej energii. Wyjątkowe połączenie literatury, sztuki i wspólnej zabawy przyniosło dzieciom wiele radości, jednocześnie promując czytelnictwo oraz kreatywność wśród najmłodszych.