Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece w Igołomi

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodziliśmy pod hasłem „Działajmy razem!” . Hasło, które nam przyświeca ma celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W czasie zajęć w bibliotece zastanawialiśmy się co my sami możemy zrobić, aby internet był lepszy, bardziej przyjazny? Po długiej dyskusji dzieci zgodnie stwierdziły, że w sieci obowiązywać powinny takie same zasady jak w realnym świecie. Bądźmy dla siebie mili, także w internecie. Pamiętajmy, że obrażaniem, wyśmiewaniem i szyderstwem nikogo nie przekonamy do naszych racji. Pogłębimy tylko przepaść nas dzielącą. Pamiętajcie, że internet nie jest zły, bywa tylko że wykorzystywany i bądźcie dla siebie mili!