Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece w Igołomi

4 kwietnia, w naszej bibliotece świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, organizując wyjątkowe wydarzenie dedykowane najmłodszym czytelnikom. Celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i zachęcanie ich do odkrywania magicznego świata książek poprzez zabawę i kreatywność.

Rozpoczęliśmy od czytania interaktywnego, podczas którego dzieci brały udział w lekturze ulubionych opowieści. Bibliotekarka czytała fragmenty książek, a dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w opowieści, odpowiadając na pytania, reagując na wydarzenia w książkach i dzieląc się swoimi refleksjami.

Po czytaniu dzieci miały okazję wykazać się swoją kreatywnością podczas warsztatów twórczych. Na specjalnie przygotowanych stołach znalazły się kolorowe materiały do tworzenia własnych wiosennych ilustracji do książek. Na zakończenie wydarzenia otworzyliśmy wystawę ilustracji dziecięcych, na której prezentowane były prace wykonane przez uczestników. Każde dziecko miało szansę pokazać swoje talenty artystyczne, a ich prace zdobiły ściany biblioteki, dodając uroku temu wyjątkowemu dniu.

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w naszej bibliotece były nie tylko okazją do promowania czytelnictwa, ale także do rozwijania kreatywności i wyobraźni najmłodszych. Dzieci miały szansę nauczyć się, jak wiele możliwości daje świat książek, oraz poczuć się częścią społeczności czytelniczej.