Dzień Ojca w bibliotece w Igołomi

We wtorek 18 czerwca w naszej bibliotece odbyło się specjalne spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować i wyrazić miłość oraz wdzięczność wobec naszych tatusiów poprzez kreatywne zajęcia plastyczne.

Na początku spotkania dzieci miały okazję wysłuchać opowieści i wierszy poświęconych tematyce ojcostwa. Wspólne czytanie wprowadziło uczestników w atmosferę nadchodzącego święta i doskonale przygotowało ich do dalszej części spotkania.

Następnie przyszedł czas na główną atrakcję – tworzenie portretów taty. Każde dziecko otrzymało zestaw materiałów plastycznych, w tym kartki, kredki i flamastry. Pod czujnym okiem bibliotekarki dzieci z entuzjazmem przystąpiły do pracy, starając się jak najwierniej odwzorować wizerunek swojego taty. Było dużo śmiechu i radości, a każdy portret był wyjątkowy i pełen emocji.

Tworzenie portretów było nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do rozwijania umiejętności artystycznych i wyrażania uczuć poprzez sztukę. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i talentem, a efekty ich pracy były naprawdę imponujące.

Na zakończenie spotkania, dzieci miały możliwość opowiedzenia o swoich pracach i podzielenia się anegdotami związanymi z ich tatusiami. Każdy portret został dokładnie obejrzany i pochwalony, co dodatkowo podniosło morale małych artystów.

Spotkanie z okazji Dnia Ojca było niezwykle udane. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechami na twarzach i swoimi pięknymi pracami, gotowymi, aby wręczyć je swoim tatusiom jako wyjątkowy prezent.