Przedszkolaki w Krainie Książek: Wizyta w bibliotece w Igołomi

W dniu 23 maja przedszkolaki z najmłodszej grupy odwiedziły bibliotekę w Igołomi. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki oraz zachęcenie ich do czytania książek. Dzieci zostały ciepło przyjęte przez panią bibliotekarkę, która oprowadziła je po różnych działach biblioteki, opowiadając o tym, jak można wypożyczać książki.

Przedszkolaki miały okazję wysłuchać wspaniałej bajki „Ciekawski George w bibliotece”, co wywołało wiele radości i zainteresowania. Następnie dzieci mogły przeglądać książki z działu dziecięcego.

Wizyta zakończyła się zaproszeniem do kolejnych odwiedzin i wzięcia udziału w akcji czytelniczej skierowanej do dzieci przedszkolnych „Mała książka – wielki człowiek”. MMała książka – wielki człowiek Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i z uśmiechami na twarzach, dla wielu z nich była to pierwsza okazja do odwiedzin w bibliotece i poznania świata książek. Mamy nadzieję, że będą nas odwiedzać częściej!