XXIII Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece w Igołomi

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.

Tydzień Czytania w naszej bibliotece świętowaliśmy dniu 4 czerwca. Był to czas pełen radości, zabawy i, co najważniejsze, czytania książek.

Wśród licznych atrakcji, które przygotowaliśmy dla najmłodszych, największym zainteresowaniem cieszyło się wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Dzieci z zapartym tchem śledziły rytmiczne wersy wiersza, a kolorowe ilustracje dodatkowo pobudzały ich wyobraźnię.

Po sesji czytelniczej nadszedł czas na kreatywne zabawy. Jednym z ulubionych punktów programu okazały się kalambury, w których dzieci mogły wykazać się pomysłowością i zdolnościami aktorskimi. Emocje sięgały zenitu, gdy próbowały odgadywać hasła związane z książkami i bohaterami literackimi.

Kolejną atrakcją była wspólna praca nad stworzeniem barwnego pociągu z ilustracji. Każde dziecko miało okazję przygotować własny wagonik, który później został dołączony do bibliotecznego pociągu. Efektem tej twórczej pracy była piękna, kolorowa dekoracja.

Na zakończenie dnia dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”. Przy dźwiękach muzyki, w tanecznym korowodzie przemierzyły całą bibliotekę, wprowadzając do niej jeszcze więcej radości i pozytywnej energii.

Obchody XXIII Tygodnia Czytania Dzieciom były wyjątkowym wydarzeniem i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie celebrować miłość do książek i czytania.