Spotkanie z Literaturą: Średniaki na wycieczce w bibliotece w Igołomi

W dniu 22 maja przedszkolaki odwiedziły naszą bibliotekę. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie do częstszego sięgania po książki.

Pani bibliotekarka, oprowadziła dzieci po różnych działach biblioteki. Szczególną uwagę poświęcono działowi literatury dziecięcej i młodzieżowej, gdzie można było pooglądać książki. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się, jak działa system wypożyczania książek i jak można stać się członkiem biblioteki.

Następnie dzieci wzięły udział w specjalnie przygotowanym quizie literackim, który sprawdził ich wiedzę na temat znanych bajek i opowieści. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także sesja „Pytania i Odpowiedzi”, podczas której przedszkolaki mogły zadawać pytania dotyczące biblioteki i książek.

Kulminacyjnym punktem wizyty było głośne czytanie fragmentów książki „Kicia Kocia w bibliotece” .

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować dzieci do odwiedzania biblioteki i odkrywania nowych książkowych światów.