Spotkania z autorką Edytą Zarębską

W dniach od 25 lutego do 10 marca  biblioteka publiczna  w Wawrzeńczycach
zorganizowała spotkania  on -line z pisarką Edytą Zarębską oraz animatorem
i muzykiem Robertem Zarębskim pt „Śpiewająca Biblioteka”. Miały one formę nagrania video podczas którego autorka zwracała się bezpośrednio do oglądających je uczniów. Pani Edyta opowiedziała dzieciakom historię pewnej dziewczynki, która bardzo chciała poznać alfabet, by zostać pisaczką-pisarką. Przeniosła słuchaczy do magicznego świata i opowiedziała o tym jak ważne są w życiu marzenia. Następnie Pan Robert przeczytał fragment pierwszej książki napisanej przez autorkę  – „Opowieści Babci Gruni”. Była to prawdziwie aktorska gra i przepiękna interpretacja utworu. Na koniec dzieciaki śpiewały i tańczyły  w rytm piosenki „Mądra rzeka”. Wpadający w ucho utwór opowiadał o dziecięcych marzeniach, pewnej bardzo mądrej rzece, bibliotece, książkach i zawartej w nich wiedzy.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 0 – II szkoły podstawowej
w Wawrzeńczycach, przedszkolaki z Dobranowic i Wawrzeńczyc oraz dzieci ze Świetlicy „Świetlik” w Wawrzeńczycach.