Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotece w Igołomi – spotkanie pierwsze

Po niemal dwuletniej przerwie do biblioteki w Igołomi wróciły cykliczne spotkania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W spotkaniach biorą udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Igołomi. Podczas pierwszego spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z japońskim teatrzykiem kamishibai. Kamishibai to teatrzyk obrazkowy, który służy do prezentowania widzom ilustracji, które tworzą fabułę. Zbiór obrazków, ułożonych jeden po drugim, umieszczany jest w butai – skrzynce. Na odwrocie każdej ilustracji znajduje się fragment tekstu czytanego głośno przez narratora siedzącego przy teatrzyku. Dzieci natomiast oglądają piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy. Kamishibai to najlepszy sposób na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia z wykorzystaniem kamishibai to atrakcyjna metoda dzięki której kształtujemy kulturę czytelniczą. To także zabawa, edukacja i twórcze działania. Na zajęciach prezentowana była baśń o Czerwonym Kapturku.