Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece w Igołomi

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia zebrane w wielu książkach i mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością będzie dla kolejnego pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury. W tym wyjątkowym dniu bibliotekę odwiedzili mali czytelnicy, aby wspólnie świętować dzień Kubusia Puchatka. Dzieci wysłuchały opowiadań o Kubusiu Puchatku oraz wykonały prace plastyczne z bohaterami książki w roli głównej.