Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w bibliotece w Igołomi

Dzisiaj, w naszej bibliotece, odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, którego głównymi uczestnikami byli uczniowie zerówki. Spotkanie było pełne emocji, zabawy i nauki.

Na początku dzieci zapoznały się z pracą biblioteki i bibliotekarza oraz zasadami panującymi w bibliotece. Później czekały na nie różne atrakcje, zaczęliśmy od zagadek i łamigłówek związanych z książkami i biblioteką, które rozbudzały ciekawość i zachęcały do myślenia. Następnie odbył się konkurs wiedzy o książkach, który sprawdził, jak dobrze dzieci znają świat literatury. Zadania były różnorodne i dostosowane do wieku dzieci, co sprawiło, że wszyscy mogli wziąć w nich udział.

Podczas spotkania każdy z uczestników otrzymał drobny upominek – długopis, smycz do kluczy lub odblask, który zwróci także uwagę na bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy powrotnej z zajęć.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna i pełna radości. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach i konkursach. Dzieci opuszczały bibliotekę zadowolone i pełne nowych wrażeń, gotowe do dalszych przygód z książkami.