Wizyta przedszkolaków w bibliotece w Igołomi

„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych, dlatego z ogromną przyjemnością w dniu 16 maja 2022 r. zaprosiliśmy do biblioteki przedszkolaki z grupy „Wiewiórki”, wraz ze swoją wychowawczynią. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym nowym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami, wysłuchać opowieści o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Dzieci wykonały również kolorowe zakładki do książek, które zabrały do domu na pamiątkę wizyty w bibliotece. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły prowadzącej dyplom Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie i serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki do naszej biblioteki!