Tydzień Bibliotek w bibliotece w Igołomi

W kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek naszą bibliotekę odwiedziła następna grupa małych czytelników. Dzieci zapoznały się z biblioteką, zasadami w niej panującymi oraz dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać pełnoprawnym czytelnikiem. Wspólnie rozmawialiśmy na temat tego jak należy postępować z książkami i dlaczego jest to takie ważne. Na koniec spotkania przeczytaliśmy bajkę o „Czerwonym Kapturku” zilustrowaną w Teatrzyku Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, w której wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Na koniec spotkania mali goście zapewnili, że z pewnością nie była to ich ostatnia wizyta w bibliotece.