Wizyta starszaków w bibliotece w Igołomi

23 maja 2022 roku starszaki z Przedszkola Samorządowego w Igołomi odwiedziły bibliotekę. Była to kolejna grupa, która zgłosiła chęć uczestnictwa w lekcji bibliotecznej.
Na początku spotkania 5-latki poznały pomieszczenia biblioteki i zasady rozmieszczenia książek. W ten oto sposób przedszkolaki poznały główne zasady funkcjonowania biblioteki. Następnie starszaki dowiedziały się między innymi: czym jest biblioteczny regulamin oraz jakie trzeba spełnić warunki, by móc wypożyczać książki z biblioteki i jak należy dbać o książki. Zorganizowano również konkurs wiedzy, który przedszkolaki zdały na medal. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały również medale super czytelników. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do przyłączenia się do projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki, do którego może przystąpić każdy przedszkolak.