Spotkanie autorskie z Panem Marcinem Koziołem w bibliotece w Igołomi

6 czerwca w uczniowie klas I-III spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Igołomi z Panem  Marcinem Koziołem – pisarzem i podróżnikiem, autorem książek – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnicy przeklętej harfy”, a także twórcą podróżniczej serii „Wombat Maksymilian”, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

Podczas multimedialnej prezentacji, dzieci poznały bohaterów książek z serii „Wombat Maksymilian”. Była mowa o różnych zwierzętach, ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. O podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”). A także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”.

Po spotkaniu można było otrzymać autograf od autora.