Przedszkolaki w bibliotece w Igołomi

We wczesne czwartkowe popołudnie naszą bibliotekę odwiedziły „Średniaki” z Przedszkola Samorządowego w Igołomi. Dzieci odwiedziły bibliotekę aby zwiedzić odnowione wnętrza, zapoznać się z biblioteką, jej zbiorami i regulaminem korzystania z usług biblioteki.

Dzieci z wielką ciekawością słuchały jak pani bibliotekarka opowiada im o swojej pracy, o tym w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w Czytelni i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy obchodzić się z książką i co to oznacza „szanuj książki”. Dzieci obiecały wrócić do biblioteki nie w charakterze zwiedzających ale pełnoprawnych czytelników. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci samodzielnie wykonały kolorowe zakładki do książek.