Podsumowanie akcji czytelniczej w bibliotece w Igołomi

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła“, mawiała Wisława Szymborska, wybitna polska poetka i noblistka. W mijającym roku szkolnym mogli się o tym przekonać uczniowie „zerówki”, którzy brali udział w rocznym programie czytelniczym: „Czwartkowe poranki z bajką” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Igołomi.

Akcja trwała od września 2018 roku do czerwca 2019 roku, a w ramach podejmowanych działań w każdy czwartek spotykaliśmy się w bibliotece na wspólnym głośnym czytaniu i zajęciach plastycznych inspirowanych książką.

6 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie w ramach akcji, dzieci wzięły udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem, polskim pisarzem, autorem wielu znanych książek dla dzieci i młodzieży. Trochę później w bibliotece podzieliliśmy się wrażeniami ze spotkania, nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań, nagród i słodyczy, dla wszystkich dzieci biorących udział w akcji.  

Wszystkim dzieciom życzymy dalszego odkrywania wielu mądrych i ciekawych książek. Kolejnych fascynujących podróży przez labirynty wyobraźni, wielu emocji w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich oraz zapału do czytania na całe życie. Mamy nadzieję, że magia książek na długo zostanie w głowach naszych najmłodszych czytelników.