„Żabki” w bibliotece w Igołomi

21 lutego 2023r. przedszkolaki z grupy III udały się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Igołomi. Dzieci podczas zajęć wysłuchały informacji o zasadach panujących w bibliotece, oglądały dostępne książki, odgadywały zagadki. Na koniec swojej wizyty przedszkolaki wzięły udział w zabawie czytelniczej i otrzymały naklejki „superczytelników”. Dla niektórych pięciolatków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Natomiast, wiele dzieci to stali bywalcy biblioteki, już dobrze znani Pani bibliotekarce. Zajęcia biblioteczne miały przede wszystkim wyposażyć przedszkolaki w szereg kompetencji poznawczych związanych z nowym miejscem oraz oczywiście dały możliwość obcowania z książką, co jest niezmiernie istotne dla rozwoju myślenia, pamięci i mowy dziecka. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do kolejnych odwiedzin i do wzięcia udziału w akcji prowadzonej w bibliotece – „Mała książka to wielki Człowiek”. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do aktywnego korzystania z biblioteki!