Kampania „Mała książka-wielki człowiek” 

Nasza biblioteka wraz z filiami przystąpiła do realizacji nowej odsłony kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”.
Tegoroczna edycja skierowana jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Mamy także wyprawki czytelnicze dla dzieci w języku ukraińskim. W tym roku w skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi ,,Krasnal w Krzywej Czapce”, wyjątkowa książka, która powstała specjalnie na potrzeby tegorocznej odsłony kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek”. Autorem tej niezwykłej, pełnej przygód opowieści jest Pan Wojciech Widłak. Książka dodatkowo wzbogacona jest o piękne ilustracje autorstwa Pani Aleksandry Krzanowskiej. Również na rodziców czeka mała niespodzianka. Broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która podpowie rodzicom jak rozbudzić w dziecku pasję do czytania.
Jak przystąpić do Projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”?
– wystarczy odwiedzić bibliotekę w Wawrzeńczycach, filię w Igołomi lub Dobranowicach wraz z rodzicem lub dorosłym opiekunem,
– wypożyczyć dowolną, najlepiej samodzielnie wybraną przez dziecko książkę,
– odebrać Wyprawkę Czytelniczą w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika, na której dziecko będzie zbierało naklejki,
– po uzbieraniu 10 naklejek młody czytelnik otrzyma imienny dyplom.
Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzenie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzice wspólnie z dzieckiem mogą spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK