Spotkanie z Panią Kariną Znamirowską w bibliotece w Igołomi

W dniu 26 października w Bibliotece Publicznej w Igołomi odbyło się spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży panią Kariną Znamirowską. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 0a, 0b, Ia i Ib szkoły podstawowej. Podczas spotkania ilustratorka zaprezentowała różne techniki tworzenia ilustracji oraz pokazała dzieciom zilustrowane przez nią książki – co szczególnie zainteresowało dzieci. Uczniowie mieli również możliwość przyjrzeć się z bliska narzędziom, którymi posługuje się w swojej pracy ilustrator, prześledzili także etapy przez jakie musi przejść książka aby wreszcie trafić w ręce czytelnika.

W drugiej części spotkania dzieci wspólnie z panią Kariną przygotowały piękny plakat do wiersza „Portret Jesieni”.