Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w bibliotece w Igołomi

W dniu 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek –  święto ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

W związku z tym świętem dzień wcześniej 4 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Igołomi. Spotkanie realizowane było w reżimie sanitarnym dlatego w tym roku nie mogliśmy sobie pozwolić na oddanie się radosnej zabawie i przebieranie się za postaci z popularnych bajek. W bibliotece zorganizowano natomiast konkursy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, oraz czytano fragmenty najbardziej znanych bajek i baśni. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadaniami konkursowymi. Każde dziecko zostało obdarowane symbolicznym upominkiem i słodyczami na zakończenia spotkania.

W Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek bibliotekarze zwracają szczególna uwagę,  że bajki, są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. To świeto jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.