PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Biblioteka Publiczna w Wawrzeńczycach wraz z filiami w Igołomi i Dobranowicach realizuje projekt „Mała książka  –  Wielki człowiek”. Jego uczestnikiem może być każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat ( tj. z roczników 2015-1018). W ramach projektu wydawane są maluchom tzw. Wyprawki Czytelnicze.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę„Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy
w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa  – bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy do naszych placówek.