Komunikat dotyczący otwarcia bibliotek

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że na ten moment jeszcze nie otwieramy Bibliotek.

Informujemy, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia Bibliotek.
Jak podkreśla Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, zdjęcie zakazu działalności instytucji nie oznacza nakazu ich otwarcia. Ostateczną decyzję o czasie, trybie i tempie otwierania instytucji oraz procedurach związanych z zapewnieniem ochrony zdrowia pracowników i publiczności w każdym przypadku podejmuje dyrektor instytucji w porozumieniu z Organizatorem i lokalnym inspektorem sanitarnym.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego ponowne otwarcie Bibliotek nastąpi na innych zasadach, o których poinformujemy tuż przed otwarciem placówek. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze.
Prosimy śledzić informacje na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.