Biblioteczny Savoir Vivre w bibliotece w Igołomi

W czwartek 18 września bibliotekę w Igołomi odwiedzili nowi uczniowie, którzy chcieli poznać to miejsce i zasady wypożyczania książek. Po krótkiej prezentacji biblioteki i zasad zapisu omówiliśmy też , biblioteczny Savoir Vivre, aby przebywanie w bibliotece sprawiało wszystkim przyjemność i satysfakcję:

Nasz biblioteczny Savoir Vivre:

  1. Nie od dziś wiadomo, iż w miejscu takim jak biblioteka obowiązuje cisza. Oczywiście nie oznacza to, że w bibliotece trzeba milczeć jak grób, jednak przekrzykiwanie się, głośne rozmowy itp. przeszkadzają nam wszystkim
  2. W bibliotece nie korzystamy z  telefonów komórkowych.
  3. W bibliotece nie biegamy, nie skaczemy, nie bawimy się w chowanego.
  4. W bibliotece oddajemy do Waszej dyspozycji stoliki i krzesełka, przy których możecie spokojnie poczytać, odrobić zadanie. W zamian oczekujemy jedynie, iż  po skończonej pracy zasuniecie za sobą krzesło.
  5. Jedzenie to jedna z największych życiowych przyjemności, ale biblioteka to nie stołówka, nie jemy w bibliotece i nie wnosimy jedzenia do biblioteki.
  6. W bibliotece (i nie tylko)  siada się na krześle, nie na stole.

 W bibliotece zachęcamy do używania trzech magicznych słów – proszę, dziękuję, przepraszam. Proste wyrażenia, jakże trudne chwilami do wymówienia, a potrafiące wiele zdziałać. I to by było na tyle. Niczego więcej nie potrzeba – może jeszcze tylko odrobiny  uśmiechu.