Międzynarodowy Dzień Kropki w bibliotece w Igołomi

Międzynarodowy Dzień Kropki jest akcją, nawiązującą do bestsellerowego picturebooka Petera H. Reynoldsa, Kropka. Główna bohaterka o imieniu Vashti nie chce uczestniczyć w lekcji plastyki – nie wierzy, że potrafi malować i odmawia współpracy. Mądra nauczycielka zachęca dziewczynkę do pracy słowami: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Na drugi dzień praca uczennicy wisi w klasie oprawiona w złotą ramkę i sprawia, że dziewczynka nabiera chęci do działania.

W naszej bibliotece dzień kropki obchodziliśmy 14 września, podczas lekcji bibliotecznej wspólnie czytaliśmy „Kropkę”, a po jej lekturze rozmawialiśmy o motywacji, wsparciu ze strony dorosłych, rozwijaniu zainteresowań, możliwościach, słabych i mocnych stronach. Wspólnie stworzyliśmy również biblioteczną galerię kropek. Dodatkowo w bibliotece odbyła się specjalna „kropkowa” akcja – dzieci, które odwiedziły dzisiaj bibliotekę, ubrane w strój z elementami kropki, otrzymywały specjalną niespodziankę – zakładkę i cukierka.