„Stwórz sobie królową” – warsztaty plastyczno – literackie w bibliotece w Igołomi

„Stwórz sobie królową” – warsztaty plastyczno – literackie z Anną Kaszubą-Dębską pisarką, malarką, graficzką, ilustratorką, projektantką książek dla dzieci, pisarką, autorką m.in. książki „Poczet królowych polskich”

W dniu 21 czerwca 2022 roku w Bibliotece Publicznej w Igołomi miały miejsce warsztaty literacko-plastyczne, w których wzięło udział 25 dzieci z oddziału przedszkolnego w Igołomi.

Podczas warsztatowo- literackiego spotkania Pani Anna Kaszuba-Dębska, autorka książki „Poczet królowych polskich”, zapoznała dzieci z opowieściami o polskich władczyniach, które związane są z Krakowem i Wzgórzem Wawelskim, szczególną uwagę poświęciła królowej Jadwidze, która związana jest z terenem naszej gminy. Po wysłuchaniu opowieści dzieci zaprojektowały swoją własną kukiełkę królowej Jadwigi na podstawie portretu namalowanego przez autorkę. Powstały piękne prace, a każda królowa zachwycała swoim strojem i dodatkami.