XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece w Igołomi

W sobotę 28 maja rozpoczął się XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu!”. Akcja potrwa do 4 czerwca.Również do naszej biblioteki zaprosiliśmy dzieci ze szkoły i przedszkola do wspólnego czytania opowiadań o tematyce ekologicznej. Celem tegorocznego XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom jest pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. Chcemy zaprezentować dzieciom literaturę ostatnich lat, która opisuje fascynujący świat otaczającej nas i niestety zagrożonej naszymi działaniami przyrody, a także nakłonić młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety.