Czytelnicze spotkanie w bibliotece w Igołomi

„Tam przygoda na Was czeka – to jest właśnie BIBLIOTEKA”

Dzisiaj, w Bibliotece, odbyło się spotkanie, którego hasłem przewodnim było „Tam Przygoda na Was Czeka – To Jest Właśnie BIBLIOTEKA”. Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa oraz pokazanie dzieciom, że biblioteka może być miejscem fascynujących przygód i odkryć.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich uczestników, następnie odbyły się różnorodne atrakcje, które miały na celu rozbudzenie zainteresowania czytaniem i eksploracją świata książek.

Dzieci miały okazję wziąć udział w grach i zabawach o tematyce literackiej, które zachęcały do bliższego poznania ulubionych bohaterów książkowych oraz odkrycia nowych światów literackich.

Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mogli również skorzystać z możliwości czytania książek i komiksów z bogatego zbioru biblioteki. Cześć plastyczną spotkania stanowiło kolorowanie liter, które składały się na hasło BIBLIOTEKA, które równocześnie stanowiło rozwiązanie zagadki: Co to za miejsce, gdzie przygoda na was czeka? – to jest właśnie… BIBLIOTEKA

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik został zaproszony do odwiedzania biblioteki, dalszego czytania i odkrywania nowych historii. Dzieci opuszczały bibliotekę z uśmiechami na twarzach, gotowe na nowe przygody literackie, które czekają na nie w świecie książek.