O owadach i wiośnie – zajęcia w bibliotece w Igołomi

Nie tylko powracające z ciepłych krajów ptaki zapowiadają wiosnę. Jej zwiastunami są także budzące się z zimowego snu owady. Podczas zajęć w bibliotece czytaliśmy informacje i wierszyki o nadchodzącej wiośnie i jej zwiastunach, a także rozmawialiśmy na temat owadów oraz ich fascynujących zachowań w przyrodzie. Dzieci oglądając i odbijając modele owadów mogły zauważyć, jaki ten świat – pokazany w dużym powiększeniu – jest niesamowity. „Robaki” na które zwykle nie zwracamy uwagi okazują się być niezwykle interesujące. Dzieci wykazały się dużą znajomością owadów i bez trudu rozpoznawały nawet najtrudniejsze i najbardziej niezwykłe modele. Zajęcia w bibliotece przekonały nas, że warto czasem wytężyć wzrok i odkryć fascynujący świat owadów. Na koniec zajęć dzieci mogły pokolorować swoje modele w najbardziej niezwykłe kolory wiosny.