„Mój tata ma brata” – w bibliotece w Igołomi

Tematem czwartkowego spotkania z uczniami „zerówki” było hasło – „Mój tata ma brata”.
„Mój tata ma brata” – czyli najlepsza książka do długich rozmów o rodzinie! Dzieci uwielbiają odkrywać tajemnice rodziny – kto jest czyim bratem, siostrą, wujkiem, dziadkiem; co znaczą dziwne określenia w rodzaju „teściowa”, „zięć”, „szwagier”. Zadają na ten temat wiele pytań, kochają rodzinne albumy z fotografiami.
Naprzeciw tym zainteresowaniom wychodzi książka Mój tata ma brata – zbiór lekkich, dowcipnych wierszyków, których wspólną bohaterką jest sympatyczna sześcioletnia Gosia. Dziewczynka opowiada czytelnikom o swojej rodzinie, wyjaśniając familijne zawiłości i często doprowadzając do śmiechu swoimi trafnymi i zabawnymi obserwacjami. Opisuje też święta, uroczystości i ważne wydarzenia, w których uczestniczy razem z rodziną, wyjaśniając, z jakiej są okazji i jak się je obchodzi.
Głośnemu czytaniu w bibliotece towarzyszyły wybuchy radości i szczerego śmiechu.

Na zakończenie zajęć dzieci tworzyły portrety wybranych członków rodziny, o których czytaliśmy wiersze!