Gang Słodziaków w bibliotece w Igołomi

Słodkie maskotki, które można zdobyć w najnowszej akcji lojalnościowej Biedronki czyli  „Gang Słodziaków” zachęcają do codziennego głośnego czytania dzieciom. Słodziaki są zwierzętami mieszkającymi w polskich lasach. Z łatwością rozpozna je każde dziecko, a ich przygody opisane są w specjalnej książce „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zając Zuzia, zachęcają całe rodziny do rozbudzania wyobraźni przez codzienne, rodzinne czytanie. Służyć temu ma wyjątkowa książka „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, opowiadająca o przygodach Słodziaków. Została napisana przez autorkę książek dla dzieci i młodzieży, Renatę Piątkowską, jurorkę w konkursie literackim Biedronki „Piórko”.

„Czytajmy dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Czytajmy im dobre książki. To chyba najprostszy sposób, by rozbudzić ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem. A jeśli książka wywoła na buzi dziecka uśmiech, to możemy być pewni, że daliśmy mu najpiękniejszy prezent” – zachęca Renata Piątkowska, autorka książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

W czwartkowe przedpołudnie „Gang słodziaków” opanował bibliotekę, było wspólne czytanie, opowiadanie o ulubionych maskotkach i oglądanie książek o przygodach maskotek.