Czwartkowe spotkanie z bajką w bibliotece w Igołomi

Jak co tydzień w czwartkowy poranek spotkaliśmy się w bibliotece z dziećmi z oddziału zerowego i ich wychowawczynią. Tym razem oprócz czytania bajek, młodzi czytelnicy wybrali się w daleką podróż.

Bajkowy pociąg zabrał najmłodszych w podróż po krainie bajek, odwiedzaliśmy nie tylko baśniowe królestwa, ale także kraje, krainy i miasta znane dzieciom z codziennego życia. Pociąg ruszył ze stacji początkowej Biblioteka, z gromkim śpiewem „Jedzie pociąg z daleka”. Dzięki odwadze naszego maszynisty bez szwanku przemierzyliśmy krainy smoków, dinozaurów i potworów, aby z powrotem bezpiecznie wrócić do biblioteki.  Mali podróżni udali się do: Włoch, Paryża, Brukseli, podziemi Wawelu. Podróż nawiązywała do „Lokomotywy” Juliana Tuwima, a podczas przejażdżki dzieci spotkały między innymi  Bazyliszka, Smoka wawelskiego, Złotą Rybkę – ograniczała nas tylko wyobraźnia.