Program Biblioteki Narodowej  „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Wawrzeńczycach otrzymała w ramach programu Biblioteki Narodowej dofinansowanie na „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. W 2018 roku wysokość dotacji dla Bibliotek na terenie gminy wynosi 5.400,00 zł.

Program realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Pozyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych dla dorosłych oraz książek dla dzieci i młodzieży w bibliotece głównej oraz w filiach w Igołomi i Dobranowicach.

Celem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020” jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie znaczenia czytelnictwa dla rozwoju potencjału kulturowego i kreatywnego Polaków.