Czwartkowe poranki z bajką w bibliotece w Igołomi

Już od najbliższego czwartku w bibliotece w Igołomi rusza nowa kampania czytelnicza „Czwartkowe poranki z bajką” skierowana do dzieci sześcioletnich uczęszczających do oddziału przedszkolnego w Sz.P. w Igołomi.
Bajkowe poranki obejmować będą cykliczne cotygodniowe spotkania z książką przedszkolaków. O tym jak ważne jest czytanie dziecku nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Czytanie buduje bogate zasoby wewnętrzne, przyczynia się do wszechstronnego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego, a także jest najtańszym sposobem na wychowanie wykształconego, kulturalnego, dobrego i szczęśliwego człowieka.
Całej akcji przyświeca hasło kampanii Cała Polska czyta dzieciom – „Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować codziennie czytając dziecku dla przyjemności”. Dzieci, którym czytano, wyrastają na czytelników – ludzi, którzy żyją mądrzej, lepiej, wrażliwiej.
Po każdym spotkaniu mali czytelnicy mają możliwość wypożyczenia książek, które mogą czytać wspólnie z rodzicami w domu.