Biblioteka w Igołomi zaprasza po remoncie

Czytelnicy biblioteki w Igołomi ponownie mogą korzystać z zasobów wypożyczalni – czekają na nich nie tylko książki ale również odnowione wnętrza. Jasna kolorystyka pomieszczeń, inny układ regałów, nowy dział dla dzieci – to najważniejsze ze zmian, które spowodowały, że z księgozbioru będzie korzystało się łatwiej i przyjemniej.
Najbardziej wyraźną zmianą jest kolorystyka wnętrz oraz nowe meble biblioteczne. Dział dla dzieci doczekał się wydzielonej przestrzeni, z dziecięcymi meblami, stoliczkiem i krzesełkami dla małych czytelników. W części głównej biblioteki zmienił się układ regałów. Najpopularniejsze pozycje zostały przeniesione bliżej wejścia, by zapewnić czytelnikom szybki dostęp do tych zbiorów, po które sięgają najczęściej.
Remont biblioteki rozpoczął się w lipcu 2018 r. Do końca miesiąca wykonano prace malarskie, w kolejnych tygodniach trwały prace wykończeniowe i porządkowe, później bibliotekarze pracowali nad porządkowaniem pomieszczeń i układaniem księgozbioru na półkach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Igołomi składa podziękowania dla Wójta Gminy i Rady Gminy za przekazanie z budżetu gminy środków na wykonanie remontu i pomoc w realizacji inwestycji. Bez tego wsparcia zrealizowanie zadania nie było by możliwe.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki wszystkich mieszkańców gminy, zarówno naszych obecnych jak i przyszłych czytelników.