Remont w Gminnej Bibliotece Publicznej w Igołomi.

Gminna Biblioteka Publiczna  w Igołomi  zlokalizowana jest w budynku GCE  w Igołomi. Od kilkunastu lat zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańcom gminy, a liczba obsługiwanych przez nią czytelników sięga już blisko 600 osób. Głównym problemem z jakim od kilku lat borykała się biblioteka są trudne warunki lokalowe i niski standard wyposażenia pomieszczenia bibliotecznego.

W bieżącym roku biblioteka dzięki wsparciu Wójta Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce Pana Józefa Rysaka otrzymała  fundusze z budżetu Gminy na remont biblioteki. Z kolei dzięki wsparciu Przewodniczącego Rady Gminy Pana Stefana Nawrota  oraz Pani Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi udało się pozyskać dodatkowe pomieszczenie dla biblioteki, w którym zostanie zorganizowany „kącik dziecięcy” i część biblioteczna dla najmłodszych czytelników.

Remont pomieszczeń biblioteki trwa od 4 lipca br., a w ramach prowadzonych prac realizowane będą następujące działania : połączenie pomieszczeń poprzez wykucie przejścia, pomalowanie wszystkich pomieszczeń, wydzielenie zaplecza gospodarczo – socjalnego i wymiana drzwi.

Środki z dotacji pozwolą nam także poprawić estetykę  pomieszczeń. W bibliotece wymienione zostaną  regały biblioteczne, fotele, stoliki i różne drobne akcesoria, które zdecydowanie podniosą standard pomieszczeń, dzięki czemu zapewnią użytkownikom dogodne warunki korzystania z usług placówki.

O zakończeniu remontu i szczegółach związanych z otwarciem biblioteki dla czytelników będziemy informować na bieżąco.