„Maluszki” odwiedzają bibliotekę w Igołomi

W słoneczne majowe przedpołudnie 21 maja Maluszki z Przedszkola w Igołomi odwiedziły bibliotekę w Igołomi. Dzieci pierwszy raz całą grupą odwiedziły naszą bibliotekę. Z wielką ciekawością odkrywały „tajemnice” biblioteki. Dzieci zapoznały się z pojęciami: bibliotekarz, biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia. Maluchy pięknie odpowiadały na pytania dotyczące szacunku do książek oraz zachowania w bibliotece. Dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka i jak można spędzać w niej czas. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek więc z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dzieci z wielką ciekawością przeglądały książki, wszystkim podobały się zwłaszcza kolorowe, bogato ilustrowane książeczki dla dzieci. Pani wypożyczyła kilka książek, które będzie  czytać z dziećmi w przedszkolu. Na zakończenie spotkania dzieci zapewniły, że jest to ich pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta w bibliotece.