Odwiedziny w bibliotece w Igołomi

17 maja b.r. bibliotekę gminną w Igołomi odwiedziły 4-latki z Przedszkola Samorządowego w Igołomi  wraz z opiekunem panią Agnieszką Kantorowicz. Powitała ich bibliotekarka, która następnie opowiedziała im jak wygląda praca w bibliotece, jakie są zasady wypożyczania książek, jaki jest układ książek na półkach. Potem pokazała jak wyglądają książki drukowane dla małych dzieci i zaprosiła do obejrzenia biblioteki. W międzyczasie dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które czasem trudno było znaleźć odpowiedź. Bibliotekarz przypomniał również zasady poszanowania książek oraz zachęcał najmłodszych czytelników do czytania i odwiedzania biblioteki.

Następnie dzieci przeszły do innego pomieszczenia, gdzie przygotowały piękne i kolorowe zakładki do książek.  Każdy wykonał jedną pracę  korzystając z gotowych materiałów, które mógł pokolorować i nakleić  tworząc w ten sposób oryginalną zakładkę.  Dzieci świetnie się bawiły rozwijając aktywność twórczą i wyobraźnię plastyczną.