Tydzień Bibliotek w bibliotece w Igołomi

Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”.

W ramach Tygodnia Bibliotek w bibliotece w Igołomi przygotowano następujące działania:

Wtorek 8 maja – zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci

„Bajki pomagajki” – to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.

Środa 9 maja –  planszówkowa środa

Spotkania odbywające się bibliotece kierowane są do młodszych użytkowników biblioteki, którzy chcieliby poznać nowe tytuły, bądź na co dzień nie mających z kim pograć. Zajęcia organizowane są w bibliotece w czasie oczekiwania na autobus szkolny

Środa  16 maja – spotkanie z przedszkolakami (5 latki) o Pinokiu i nie tylko…

Przedszkolaki będą brały udział w spotkaniu poświęconym postaci Pinokia, od ponad wieku znanego młodym czytelnikom.

Czwartek 17 maja – spotkanie z przedszkolakami (4 latki) zakładkowy zawrót głowy

Zajęcia plastyczne podczas których przedszkolaki wykonywać będą pomysłowe zakładki do książek.