Zaproszenie na spektakl w bibliotece w Igołomi

Gminna Biblioteka Publiczna w Igołomi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 4-8 lat z terenu gminy Igołomia – Wawrzeńczyce na przedstawienie: „Pod starym Wawelem przygód bez liku” (Legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku). Spektakl odbędzie się 21 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w auli Szkoły Podstawowej w Igołomi – wejście dołem. Wstęp wolny!

„Pod starym Wawelem przygód bez liku” jest to na nowo napisana legenda o Smoku wawelskim i szewczyku Skubie. Przedstawienie jest pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu, nawet bardzo złemu należy dać drugą szansę. Nie brakuje w nim zabawnych i żywych dialogów oraz barwnych postaci.
Pewnego dnia do pieczary pod Wawelem wprowadza się niechciany gość, czyli Smok. Poczwara od razu bierze się do roboty – pali, niszczy, burzy i pożera wszystko co żyje. Dobry i mądry król Krak ma prawdziwy problem. Aby pozbyć się Smoka, daje ogłoszenie. Obiecuje w nim śmiałkowi, który pozbędzie się poczwary, pół królestwa i rękę królewny. Pokonać Smoka próbują zarówno wielcy rycerze, jak i potężni magowie, nikomu się nie udaje. W końcu pojawia się szewczyk Skuba ze swoim genialnym, chociaż szalonym pomysłem. Bierze barana, napycha go siarką i pieprzem, a potem podkłada Smokowi. Czy Smok pęknie, jak to jest w legendzie? Czy też obejdzie się bez ofiar?

Szczegóły na plakacie i w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy!