Święto Niepodległości w bibliotece w Igołomi

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. W tym dniu większość z nas wywiesi flagę Polski przed domem, a na przemarsze i obchody weźmie ze sobą kotylion.

8 listopada w bibliotece rozmawialiśmy o wszystkich symbolach narodowych i o zbliżającym się Święcie Niepodległości. Gminna Biblioteka Publiczna w Igołomi we współpracy z biblioteką szkolną zaprosiła dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Igołomi  do udziału w warsztatach plastyczno-technicznych „Kolory naszej wolności”, aby w ten sposób zachęcić dzieci do aktywnego włączenia się w obchody Święta Niepodległości. Podczas zajęć dzieci wykonywały kotyliony.