Z książką na wakacje!

Z książką na wakacje czyli jak zachęcić dzieci do czytania w wolnym czasie. W przedostatnim tygodniu przed wakacjami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobranowicach gościliśmy ponownie najmłodszych  czytelników czyli przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego  wraz z opiekunami. Dzieci miały możliwość obejrzeć książeczki związane z miejscami, gdzie mogłyby pojechać w czasie wakacji oraz wybrać te, które chciałyby wziąć ze sobą na wakacje. Bibliotekarz  nie tylko pokazał ciekawe miejsca za granicą ale i zachęcił do zwiedzania z rodzicami miejsc w najbliższej okolicy. Nasi najmłodsi czytelnicy doskonale wiedzą, że czytanie może być fajną zabawą i doskonałym sposobem na spędzenie wspólnego czasu z rodzicami! Lato to czas słońca, pachnącego wiatru,  wycieczek i wyjazdów. Z książką nie sposób się nudzić, można czytać na łące, na plaży, na kocu pod drzewem. Czytajmy także latem!

Halina Samborek